Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zbiornik Jeżewo otwarty od 1 marca 2015r.

Aktualności | 2015-03-04 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Informujemy, że Zarząd Koła PZW Nr 174 Borek Wlkp. działając w oparciu o Uchwała Nr 40/13 Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu z dnia 28 listopada 2013 r. w sprawie czasowego zakazu wędkowania na zbiornikach zaporowych po obniżeniu poziomu wody, podjął decyzję o otwarciu do wedkowania od dnia 01 marca 2015 roku zbiornika Jeżewo w gm. Borek Wlkp. Jednocześnie na wniosek Koła, Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu wprowadzan na zbiorniku zakaz brodzenia poza pas trzcin.

 

 

Podejmując w/w decyzję Koło wzięło pod uwagę fakt, że na zbiorniku, w związku z przygotowywaniem akwenu do wiosennych roztopów, obniżony jest poziom wody, który na dzień dzisiejszy jest nadal niski. Niski stan wody jest wykorzystywany przez pseudowędkarzy, którzy niedozwolonymi metodami i w ilościach przekraczających dobowe limity pozyskują rybie mięso szczególnie ryb drapieżnych, których populacja ze względu na równowage biologiczną zbiornika powinna być szczególnie chroniona. W związku z rozpoczęciem się sezonu wędkarskiego 2015, pomimo niskiego poziomu wody postanawia się otworzyć zbiorki do wędkowania z zastrzeżeniem, że dozwolony jest połów ryb wyłącznie z brzegu bez możliwości brodzenia. Zakaz brodzenia ma przede wszystkim chronić sandacza i szczupaka przed ich połowem w okresie ochronnym oraz ryby spokojnego żeru przed szarpakowcami.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Augustyniak Mieczysław Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Ja znowu swoje i będę się przy tym upierał. Jeśli ten zbiornik jest dobrym zbiornikiem komercjalnym w cudzym słowie to skąd taki przepis zakaz brodzenia. Wniosek nasuwa się jeden robią odłowy lub brak ryby z braku zarybień . To tak jak byś zabronił wędkującemu na muchę wchodzenia do wody. Dzisiaj jest taki trend , na dużo
  łowiskach stosuje się metodę zarybienia przed zawodami, znam takie wody bo wędkowałem na nich.

 • afro555 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witam wędkuję na tym zbiorniku od jakiegoś czasu(około 2lat). Skupiam się przede wszystkim na metodzie spinningowej. W trakcie wędkowania nigdy nie zdarzało mi się podczepić jakiejkolwiek ryby ponad to nie zaobserwowałem takiej sytuacji u innych wędkarzy. Stąd zaskakujące jest dla mnie stwierdzenie że "wędkarze" celowo podhaczają ryby! Sytuacja na zbiorniku wygląda tak że jest to akwen stosunkowo płytki, szczególnie z brzegu(wprowadzony zakaz brodzenia praktycznie pozbawia spinningistę szansy na jakikolwiek kontakt z rybą). Moim zdaniem wystarczyłoby po prostu częściej kontrolować wędkarzy(a jest to możliwe opiekun łowiska praktycznie cały czas na miejscu) a nie wprowadzać jakieś absurdalne zakazy...pozdrawiam kolegów po kiju!

 • Andrzejewski Szymon Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  W związku z podniesieniem się poziomu wody i kończonym się na dniach okresie ochronnym szczupaka może warto by było znieść w końcu ten zakaz. W zamian można zagęścić kontrole nad nieuczciwymi pseudo-wedkarzami.