Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Koło PZW Nr 179 Osieczna sprzątało brzegi wód

Aktualności | 2017-03-08 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Sprzątanie wód

Rozpoczyna się właśnie sezon wędkarski, który tradycyjnie w naszych gminach poprzedzany jest wieloma akcjami sprzątania i porządkowania brzegów jezior. Dlatego też w miniony weekend Koło PZW Nr 179 Osieczna przeprowadziło kolejną akcję sprzątania jezior i leśnych terenów przyległych. W tym roku akcja została przeprowadzona na dużą skale, ponieważ objęła jednocześnie sześć jezior będących pod opieką Koła i leżących na terenie gminy Osieczna oraz Krzemieniewo (jeziora Górzno, Świerczyna Mała, Drzeczkowskie, Wojnowickie, Witosławskie i Ziemnickie). Prace były prowadzone przez cały weekend od wczesnych godzin rannych.


W całym przedsięwzięciu wzięło łącznie udział prawie 80 osób podzielonych na kilka grup. Oprócz wędkarzy z Koła Osieczna z pomocą przyszli ponownie członkowie Koła Metalplast Leszno oraz uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Osiecznej i Drobninie. Zebrano łącznie ok. 1200 kg śmieci z których te wędkarskie stanowiły bardzo mały procent.


Odbiór i utylizację zebranych śmieci zapewniło Biuro PZW Okręg w Poznaniu oraz włodarze Gminy Krzemieniewo i Osieczna. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Karczma Borowa udostępnione zostały leśne drogi wokół zbiorników dzięki czemu można było w łatwy sposób zebrać i przetransportować zebrane nieczystości do miejsca ich składowania. W tym miejscu szczególne podziękowania dla kolegów Ryszarda Marciniaka oraz Zbigniewa Picza za udostępnienie samochodów, przyczepek i pomoc w przewiezieniu worków.


Pogoda dopisała w tych dniach, a po zakończeniu każdy uczestnik otrzymał gorące napoje i regeneracyjny posiłek o których przygotowanie zadbali koledzy Mieczysław Ratajczak, Tomasz Franek i Ryszard Marciniak.


Należy podkreślić, że znacząco poprawiła się czystość wkoło zbiorników wodnych i przyległych terenów leśnych w porównaniu do lat ubiegłych.


Zarząd Koła PZW Nr 179 Osieczna bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom akcji w tym młodzieży za bardzo liczny udział i zaangażowanie.

 

Prezes Koła Tomasz Franek

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.