Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Informacja ws. stosowania ulgi za wiek w składach członkowskich

Aktualności | 2018-01-24 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

pismo nr 2312018

Okręg PZW w Poznaniu informuje, że aby uzyskać prawo do ulgi w składkach członkowskich z racji wieku (65 lat mężczyźni, 60 lat kobiety) konieczne jest również udokumentowanie stażu w Polskim Związku Wędkarskim. Wymagany jest co najmniej 10 letni staż.


Decyzją Zarządu Okręgu staż liczony jest od daty wstąpienia do Polskiego Związku Wędkarskiego. Data wstąpienia widnieje zarówno na karcie ewidencyjnej wędkarza jak i w legitymacji członkowskiej.


Ze względu na fakt, że w momencie wygaśnięcia członkostwa np. ze względu na nieopłacenie składki w terminie do 30 kwietnia, Koła mają obowiązek wykreślić wędkarza z ewidencji i tym samym zgodnie z wytycznymi GIODO zniszczyć jego kartę ewidencyjną, jedynym źródłem informacji o stażu staje się legitymacja członkowska, która zawiera datę wstąpienia do PZW.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Pałasz Jarosław Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  radziujp

  ciekawsze wydaje się pytanie, co z członkiem, który przechodzi z koła do koła a nie ma kartoteki bo podobno jego koło zlikwidowało kartoteki z chwilą wprowadzenia elektronicznej ewidencji? Czy koła nadal mają obowiązek prowadzenia kartotek papierowych? a jakie konsekwencje za ich brak?

 • Ś J Data dodania: 4 lata temu Oceń: 3 + / -

  Nadal stosowanie tej ulgi jest niezrozumiałe. Z jednej strony chodzi o staż 10-letni, a z drugiej strony o datę wstąpienia, a to są dwie różne rzeczy!
  W takim razie, biorąc pod uwagę datę wstąpienia, osoba która może z tej ulgi skorzystać to osoba która wstąpiła np w roku 1982, była członkiem tylko jeden rok i nigdy więcej nie opłacała składek, i teraz wraca do PZW?
  Czy osoba która opłaciła składkę członkowską przynajmniej 10 razy?

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy wędkowałaś/łeś w tym roku?
Tak
Nie
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin