Podsumowanie sezonu 2021

PODSUMOWANIE SEZONU WĘDKARSKIEGO 2021

Rok wędkarski 2021 można uznać za udany. Od początku roku zmagaliśmy się jeszcze
z ostatnimi restrykcyjnymi obostrzeniami związanymi z pandemią, jednak dzięki uporowi
i planowaniu udało się zorganizować wszystkie zaplanowane imprezy.

Podsumowanie roku nastąpiło w dniu siedemnastego października, kiedy to członkowie koła spotkali się na Walnym zebraniu podczas którego zarząd prezentował sprawozdania
z działalności oraz został poddany weryfikacji podczas wyborów na kadencję 2022 – 2025 roku. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Okręgu PZW w Poznaniu – pan Andrzej Lebiodowski, który rzeczowo i merytorycznie odpowiadał na pytania wędkarzy dotyczące nadchodzącego roku 2022. W tym dniu Walne zebranie członków, do władz koła wybrało: prezesa: p. Przemysława Stefaniaka, wiceprezesa: p. Adama Przydanka,  skarbnika:
p. Jarosława Stachowiaka, sekretarza: p. Adama Stefaniaka, gospodarza: p. Romualda Pawłowskiego oraz członków koła: p. Macieja Połomskiego oraz Zbyszko Sobkowiaka.

W sezonie 2021 z wykorzystaniem dotacja z Urzędu Miasta Puszczykowa na „Organizację zawodów wędkarskich” zrealizowaliśmy dziesięć zawodów oraz dwa czyny wędkarskie
na rzecz ochrony środowiska, w których czynnie uczestniczyli członkowie puszczykowskiego koła.

Zawody wędkarskie podzieliliśmy w ramach dwóch dyscyplin wędkarskich: spinningowej
i spławikowej rywalizując do ostatnich zawodów o tytuł „Wędkarza roku”. Wyróżnienia
w klasyfikacji „Wędkarz roku 2021” wręczyliśmy na zakończenie Walnego zebrania. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Kazimierz Anioła, który otrzymał pierwsze nagrody w klasyfikacji spinningowej i spławikowej stając się Wędkarzem roku 2021 puszczykowskiego koła wędkarskiego. Zwycięzca puchar i statuetkę odebrał z rąk Prezesa Okręgu pana Andrzeja Lebiodkowskiego. Następnie Jarosław Stachowiak został wyróżniony Brązową odznaką PZW za zasługi dla wędkarstwa.

W związku ze zmianą na stanowisku gospodarza, podziękowania od zarządu koła otrzymał Roman Dolata. Romku dziękujemy za zaangażowanie i rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków.

Ten rok przyniósł również sukcesy na polu związkowym. Prezes koła Przemysław Stefaniak został doceniony przez organa Okręgu PZW w Poznaniu i objął funkcje przewodniczącego Okręgowego Sądu Koleżeńskiego.

Serdeczne podziękowania należą się panu Burmistrzowi Andrzejowi Balcerkowi, pani Katarzynie Nowak – Śronek, pani Joannie Hejnowicz za wspieranie puszczykowskiego koła wędkarskiego przy realizacji zadania publicznego jakim jest „Organizacja zawodów wędkarskich”. Dzięki środkom pochodzącym z dotacji, nasze koło może organizować atrakcyjne imprezy dla wędkarzy i pozwala na rozszerzanie corocznej oferty . Podziękowania należą się również wszystkim ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie wspierają działania puszczykowskiego koła.

Pasjonatów wędkarstwa zapraszamy do odwiedzania strony internetowej koła: www.pzw.org.pl/puszczykowo/. Znajdą tam Państwo wszelkie informacje dotyczące bieżącej działalności: składek członkowskich w nowym sezonie, terminarza zawodów, sprzedaży zezwoleń oraz wszelkich informacji przydatnych nad wodami Polskiego Związku Wędkarskiego.

Adam STEFANIAK

Sekretarz Koła