Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wśród dziewcząt U-14 jesteśmy Mistrzami Świata!

Aktualności | 2013-08-05 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Relacja z występu reprezentacji polskich kadetów U14 na Mistrzostwach świata w wędkarstwie spławikowym

Pierwsze treningi pokazały, że duże ryby będą decydować o kolejności miejsc. Łowiliśmy metodą skróconego zestawu. Kilka inny ekip łowiło metodą bolońską lub odległościową.  Na tyczkę dominowały małe iśrednie ryby. Na niektórych stanowiska pojawiały się leszcze koło kilograma oraz cefale, które były praktycznie nie do zatrzymania. Najwięcej dużych ryb zostało złowionych na wędki z kołowrotkiem. Ekipy, które łowiły na wędki z kołowrotkiem miały mało ryb, ale były one duże i dawały wyniki w czołówce.
Woda w rzece płynęła na 1 - 2 gramy.

 

Według naszych obserwacji byliśmy najlepszą ekipą łowiącą na "tyczkę". Wyprzedziły nas ekipy łowiące na wędki z kołowrotkiem.

Wyniki:

 

I tura : Michał Kaj - 4 miejsce, Patrycja Pawlikowska-Bobrowska - 7 miejsce, Karolina Pieczko - 7 miejsce, Agnieszka Owczarczuk - 8 miejsce - Drużynowo zajmowaliśmy 7 miejsce.
Prowadzili Węgrzy , 2 - Francja, 3 Włochy

II TURA - po opadach deszczu rzeka zaczęła płynąć na 3-8 gramów. Utrudniło to łowienie na bolonki i odległościówki. Dalej łowiliśmy na tyczki szukają ryb na dwunastym metrze /metoda z wyrzutu/. Mimo złego losowania oraz bardzo złych warunków atmosferycznych /zawody zostały przerwana na 40 minut z powodu burzy/ w drugie turze zajęliśmy 2 miejsce razem z Włochami i Francuzami. Turę wygrali Serbowie łowiąc malutkie rybki przy brzegu.

 

Zawodnicy zajęli następujące miejsca: Patrycja - 1 miejsce, Michał - 2 miejsce, Agnieszka - 5 miejsce, Karolina - 8 miejsce.

Wyniki końcowe: drużynowo - 6 miejsce /najlepsze w historii/, do 5-go miejsca 1 punkt straty, do 4-go 4 punkty, W zasięgu był nawet medal brązowy...

 

Wygrali Francuzi, 2- Węgry, 3 - Włochy.

 

indywidualnie - Michał Kaj - 7 miejsce /najlepsze w historii/, Patrycja Pawlikowska-Bobrowska - 14 miejsce.

Podsumowując wyjazd i wyniki należy pokreślić, że mamy bardzo zdolną młodzież, niczym nie ustępującą reszcie Europy. Mankament to niewystarczające umiejętności w metodach bolońskiej i odległościowej. W metodzie skróconego zestawu jesteśmy w czołówce , co potwierdziły wyniki drugiego dnia.

 

Bardzo chciałbym podkreślić również wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu, a przede wszystkim doskonałą współpracę z reprezentacją U-23. Szczególne słowa podziękowania dla Edmunda Gutkiewicza, którego rady i wskazówki pozwoliły nam na korekty naszych planów co w efekcie dało bardzo dobre wyniki.

 

Na zakończenie chciałbym przekazać opinię wielu osób z innych ekip, które przekazywały nam bardzo miłe słowa odnoszące się do prezentacji naszej ekipy U-14. Szczególnie podobały się przygotowane foldery, charakterystyczne naklejki na samochodach oraz bardzo dobra współpraca z organizatorami /szczególnie z sędziami/. Bardzo duży zachwyt wśród innych ekip wzbudziły nasz dziewczyny, które aż trzy /jedna z powodu kontuzji Mateusza/ były w łowiącej ekipie.

 

Uważam, że wśród dziewcząt U-14 jesteśmy Mistrzami Świata.

 

Trener reprezentacji U 14 ,

Adam Zieliński

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy wędkowałaś/łeś w tym roku?
Tak
Nie
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin