Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Ogólnopolskie zawody z łódek „Lubie (we mgle) Wędkować 2013”

W niedzielę (06.10) nad jeziorem Lubie, odbyły się Otwarte Ogólnopolskie  Zawody Spinningowe z łodzi „Lubie Wędkować 2013" o Puchar Ziemi Złocienieckiej. Organizatorem było Koło miejskie PZW KARP w Złocieńcu.

Nasi reprezentanci byli zakwaterowani, już od soboty, w ośrodku wypoczynkowym "Margip", położonym bezpośrednio nad jeziorem, co umożliwiło im krótki rekonesans po ogromnym akwenie. Dzięki temu mieli również okazję zacieśnić wędkarskie przyjaźnie i skosztować wyjątkowej kuchni kolegi Tomka Łajczaka, prezesa lokalnego koła i spirytus movens cyklicznej imprezy organizowanej w pięknym zakątku Pojezierza Drawskiego.

W tym roku tradycji stało się zadość i ponownie w pierwszej części zawodów jezioro spowiła gęsta mgła, co widać na poniższych zdjęciach. Nie przeszkodziło to jednak w wyłonieniu najlepszych, którzy zostali nagrodzeni pucharami, okolicznościowymi medalami i upominkami. Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I. Wiesław Kalinowski ze Złocieńca (dwa szczupaki)

II. Andrzej Cieśla z Kalisza Pomorskiego (1 szczupak, 1 okoń)

III. Tomasz Skrzypek ze Złocieńca (1 szczupak)

Na IV miejscu sklasyfikowany został Jarosław Stojak, który skutecznie zaciął szczupaka o identycznej wadze jak ryba III zawodnika, jednak kolega Skrzypek rybę złowił wcześniej.

Jeżeli macie ochotę poczuć namiastkę klimatu panującego na zawodach, zapraszam do obejrzenia 77 fotografii wykonanych przez Joannę Portka, dostępnych w najnowszej galerii na stronie koła pod adresem: http://www.1479.pzw.org.pl/

WS

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • p karol Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  musisz wejść na stronę przedsiębiorstwo rybackie złocieniec i tam uzyskasz wszelkich informacji łącznie z numerem kąta. na jeden dzień płaciłem 23zł

 • Radewicz Damian Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  dmek

  Dominik ja opłacałem licencje w Drawsku w sklepie odzieżowym w centrum rynku, miejscowi w razie czego pokierują. Wysokości opłat nie pamiętam.

 • Walczak Dominik Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  dominik91

  Orientuje się ktoś gdzie można dokonać opłat ( i ile one wynoszą) na to jezioro?

 • Bonczkowski Jan Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  bonczkow

  Dzierżawcą wody na której odbyły się zawody nie jest okręg PZW lecz gospodarstwo rybackie które nieodpłatnie użyczyło jej do rozegrania zawodów. To dzierżawca określił sektor jeziora oraz zasady (wymiar ochronny, martwą rybę itd.- obok miejsca gdzie wędkowaliśmy były wystawione siatki, złowiona ryba została zabezpieczona przez gospodarstwo rybackie). Gdyby zawody odbywały się na wodach okręgowych PZW byłyby na "żywej rybie" zgodnie z uchwałą podjęta przez Zarząd Okręgu Koszalińskiego PZW - ot i cała tajemnica.
  Na ręce Prezesa Koła Karp w Złocieńcu - Tomka Łajczaka składam wielkie podziękowania za super atmosferę, wspaniałe jedzenie oraz możliwość dyskusji na nurtujące nas tematy w miłym towarzystwie!!!
  W przyszłym roku również będziemy!!!

 • wkolkomacieju Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  wkolkomacieju

  Przykro patrzeć na te niedobitki rozścielone na folii. Tak trudno zorganizaowac zawody na żywej rybie? Po wynikach widać, że aż się prosi o to. Albo w ogule nie oraganizaować zawodów bo wtedy przybiera to raczej miano obława na niedobitki.
  przy okazji polecam film: http://vod.pl/bezrybie,81466,w.html
  co prawda inna skala ale podejście zbliżone.