Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Nagroda za złowienie znakowanego pstrąga- ponowienie prośby

Aktualności | 2014-05-12 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Od kilku lat badamy izotopy stabilne siarki i węgla w tkankach ryb. Wyniki pozwolą wykazać, jak zmienia się skład izotopowy ryb po zmianie pokarmu ze sztucznego na naturalny oraz jak adaptują się ryby do naturalnego środowiska. Wyniki tych prac będą mogły pomóc także w identyfikacji pochodzenia ryb, np. odróżnić ryby hodowlane, karmione paszą, od żyjących w naturalnym środowisku. Zaczęła się teraz rójka jętki, w związku z czym  przypominam moją  i liczę na pozytywny odzew.
.
W ramach tych badań w kwietniu 2011 r. zostały wpuszczone do Bystrzycy oznakowane pstrągi potokowe o rozmiarach 30 - 40 cm, pochodzące z hodowli. Obecnie nieliczne egzemplarze powinny osiągnąć wielkość 40 - 50 cm. Cechą wyróżniającą jest przycięcie płetwy tłuszczowej - w tym miejscu występuje zabliźnione zgrubienie lub resztki płetwy.
.
W związku z prowadzonymi badaniami proszę Kolegów o pomoc w złowieniu oznakowanych pstrągów potokowych. Jeżeli komuś uda się złowić którąś z tych ryb, bardzo proszę o natychmiastowy telefon pod nr 509 482 756, a dalej o dostarczenie pstrąga (w całości). Przewidziana nagroda!

 

                                                                                                                   Andrzej Trembaczowski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • bogdanw Data dodania: 8 lat temu Oceń: 30 + / -

  bogdanw

  Prosisz o dostarczenie pstrąga w całości , jak to przecież te ryby można zabierać po 1-lutym każdego roku
  a na odcinkach złów i wypuść jest całkowity zakaz zabierania . Więc jak to ? Moim zdaniem jest to namawianie do kłusownictwa a jeśli jest taka uchwała to ta informacja powinna być podparta w dalszej jej treścią
  Co na ten temat rzecznik dyscyplinarny i PSR skoro ta informacja propozycja jest na stronie ZO.
  A jeśli kolega weżmie na siebie z dodatkowym potwierdzeniem od PSR że ci co te pstrągi przyniosą nie będą ukarani to ja na lubelskim forum wędkarskim zachęcę kolegów wędkarzy do bezkarnej akcji złów i przywież juz teraz.

 • Nycz Krzysztof Data dodania: 8 lat temu Oceń: 27 + / -

  Andrzeju,
  Jak doskonale wiesz, najlepiej z odłowami ryb radzą sobie niektórzy włodarze ryckiego koła nr 56. Jeżeli mogli łowić we włok sumy i sandacze w okresie ochronnym, to (tym bardziej) nie powinni się obawiać zapolować na oznakowane pstrągi, tak niezbędne badaczom. Skonfrontuj, proszę, swą decyzję w sprawie głosowania uchwały, zawieszającej odławiaczy, z artykułem pana Wojciecha Koźmińskiego (lutowy numer WŚ). Dodam, że 29. stycznia sąd rozpatrzy zażalenie burmistrza Ryk na decyzję prokuratora, umarzającą postępowanie przeciwko kilku działaczom w związku z uznaniem czynu, którego się dopuścili, za przestępstwo o znikomej szkodliwości.